Ocieplenie poddasza – jak to najlepiej wykonać?

Mieszkanie na poddaszu – może ono być komfortowe

Większość Polaków, którzy budują dom wybiera taki, który posiada poddasze użytkowe. Na poddaszu mieszkanie może być naprawdę komfortowe. Może być komfortowe, ale pod warunkiem, że jest ocieplone prawidłowo. Na tym etapie prac niestety jest łatwo o jakieś błędy. Za te błędy w dalszych krokach trzeba niestety słono zapłacić. W domu ulubionym współczesnego Nowaka, na poddaszu użytkowym znajduje się tak zwana prywatna sfera. Chodzi o pokoje dzieci, sypialnię czy też łazienki. Pod ocieplonym dobrze dachem skośnych zimą ma być ciepło, a latem naturalnie ma być chłodno. Tutaj najważniejszą kwestią jest ocieplenie poddasza.

Izolacja niezawilgocona – absolutna konieczność

W izolacji niezawilgoconej na pewno się nie rozwiną grzyby. Zaś w wykończonych pomieszczeniach specjalnymi płytami kartonowymi oraz gipsowymi panował będzie naprawdę bardzo korzystny mikroklimat. Wykonanie prawidłowe ocieplenia wcale nie jest takie trudne. Wykonawcy są jednak naprawdę różni. Znajdą się zawsze tacy, którym uda się coś zepsuć. Ocieplenie źle wykonane to zdecydowanie mniej pieniędzy w naszym portfelu. Wówczas zapłacimy dużo więcej za ogrzewanie. Czasami pojawiają się kłopoty ze zdrowiem, które niestety są następstwem przebywania w pomieszczeniach zagrzybionych. Finalnie musimy się zdecydować na konieczną wymianę ocieplenia, a także zaatakowanej przez grzyby dachu i jego konstrukcji.

Czym powinniśmy ocieplać poddasze?

Do samego ocieplania połaci dachu stosuje się powszechnie produkty z mineralnej wełny, czyli z włókna szklanego czy też z włókna skalnego. Bardzo trudno jest znaleźć taki materiał, który się do tego wszystkiego będzie lepiej nadawał. Wełna jest o tyle wspaniała, że jest niepalna oraz jest także dosyć lekka. Ma dodatkowo świetną cieplną izolacyjność oraz zdolność do przepuszczania wodnej pary. Izoluje bardzo dobrze akustycznie. Jest także co najważniejsze elastyczna i wypełnia dobrze przestrzenie pomiędzy konkretnymi krokwiami.

rockwool

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *